Solaria

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Solaria patří k personálu vesmírné stanice Augusta Vernera. Na rozdíl od Elexie nebo Space soldier se ale jedná o vědkyni, tudíž je její kostým odlišný. Neobsahuje již zlaté hroty a stejně jako kostým Augusta Vernera má jinou barvu. Pro vědeckého pracovníka byla zvolena barva červená. Stejně jako všechny ženské postavy byl i zde dán požadavek na zvýraznění ženských předností, proto pod vědecký plášť byl vybrán latexový overal. Jako doplněk byl zvolen červený fonendoskop, aby ladil k plášti vědkyně.

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Díky zvolenému stylu postavy nebylo třeba vyrábět mnoho kostýmů. Již hotový overal stačilo velikostně přizpůsobit herečce, která postavu ztvárnila. Plášť byl stejně jako uniformy ostatního personálu vesmírné stanice doplněn koženkovým lemem a zlatou broží.

Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

Jako zbraň pro postavu Solarie byl pro jednoduchost zvolen produkt třetí strany. Jedná se o dětskou „špuntovku“ s vhodným designem pro danou postavu a téma filmu. Pochopitelně bylo nutné naplánovat povrchovou úpravu tak, aby zbraň nepůsobila levným „plastovým“ dojmem. Pro povrchovou úpravu byl zvolen černý akrylový nástřik pro matnější vzhled a na detaily malířské akrylové barvy v několika odstínech modré.

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Pro dosažení matného vzhledu byl použit černý akrylový sprej, který překrývá i části zbraně s nežádoucí barvou. Nástřik byl realizován ve třech vrstvách. Pro finální „patinu“ byly použity malířské akrylové barvy v několika odstínech modré.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

The Blaster II

Posted in Kostýmy a rekvizity and tagged , , , , , , , , , , , , , .