LUFREE-logo široké

LUFREE na Maker Faire Brno 2023

LUFREE-logo

Autor: Lubomír Friml

Odmala se věnuji elektrotechnice. Na střední škole jsem se začal zajímat také o výtvarné umění a na vysoké škole k tomu přibylo ještě amatérské divadlo. Aktuálně se věnuji výrobě rekvizit a kostýmů do divadla i filmů, výrobků ze dřeva, betonu a kůže. Vyrábím také výšivky a silikonové formy na míru.
Publikováno: 15. 10. 2023
LUFREE na Maker Faire Brno 2023

Po několika letech návštěv Maker Faire v Brně, ale třeba i Praze, Bratislavě nebo Vídni dozrál čas, abych se na ten brněnský přihlásil jako vystavovatel. Předchozí léta jsem se toho zdráhal, protože vždy bylo mou hlavní představou prezentovat prozatím asi největší projekt, který jsem zrealizoval, a to kostýmy a rekvizity ke středometrážnímu sci-fi filmu Blaster II: The Second Blast. Premiéra filmu se blíží, a proto mohu všechny pozvat 21.-22.10.2023 na Výstaviště Brno, kde se festival koná.

Protože rekvizity a kostýmy nejsou jedinou oblastí, kterou se zabývám, můžete se těšit na ukázku mé další práce a vyzkoušet si i práci s některými stroji z mé domácí dílny.

Filmové rekvizity

Vaginator: Dawn of the Bitches

První rekvizita, kterou jsem pro film vyráběl, byla replika zbraně typu Minigun M134. Proto nesmí na Maker Faire chybět.

Minigun

Blaster II: The Second Blast

Budete mít možnost podívat se na kostýmy hlavních postav, jejich supermoderní zbraně i další rekvizity. Z blízka si budete moci prohlédnout modely vesmírného modulu, stíhačky a stanice obíhající kolem Měsíce.

The Blaster II - August

Izolace

Pro studentský film Izolace jsem vyráběl „vesmírný tablet“ a Auru –  světelnou rekvizitu, která blikala podle hlasového projevu umělé inteligence. Obě rekvizity budou na stánku také k vidění.

Izolace - CASIS tablet

Silikonové formy

Velkým projektem poslední doby je výroba silikonových forem na míru. Z malého pokusu o výrobu vlastních betonových odlitků se stal projekt, který aktuálně hraje velkou roli v mém „volném“ čase. Na Maker Faire přinesu pár ukázek silikonových forem, bude zde možnost odlít si vlastní svíčku, mýdlo nebo tabulku čokolády.

Silikonová forma a odlitek z betonu

Další projekty a aktivity

Na ukázku přivezu také několik projektů realizovaných pomocí CNC frézy, CO2 laseru a 3D tisku. Návštěvníci si na místě budou moci vyzkoušet práci s vyšívacím a šicím strojem.

Reproduktory z akátového dřeva
Betonové příslušenstní
Vyšívací stroj Brother

Další příspěvky k přečtení

Premiéra Blaster II – The Second Blast

Premiéra Blaster II – The Second Blast

Johnnyho holku unesli! Už podruhý!! A tentokrát do vesmíru!!! Johnny Blaster musí nasednout do rakety a pokusit se zachránit nejen svoji těhotnou lásku, ale s ní i celou planetu Zemi! Jeho starý nepřítel má totiž ten nejďábelštější plán… Středometrážní 80´s sci-fi...

Silikonové formy, e-shop a nový vzhled

Silikonové formy, e-shop a nový vzhled

Před více než dvěma lety jsem si zkusil vyrobit svou první silikonovou formu a napsal o tom článek. Experimentoval jsem s odléváním betonu a pryskyřice a připsal pár dalších článků. V té době jsem netušil, co mě čeká téměř na den přesně o rok později. Ozvala se mi...

Přehledy OSVČ pro ČSSZ/OSSZ a ZP online

Přehledy OSVČ pro ČSSZ/OSSZ a ZP online

Jak už jsme si napsali loni, jako OSVČ jste povinni po odevzdání daňového přiznání (online) na FÚ také odevzdat na Českou správu sociálního zabezpečení "Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2021" a na vaši zdravotní...