LUFREE-logo široké

August Verner

LUFREE-logo

Autor: Lubomír Friml

Odmala se věnuji elektrotechnice. Na střední škole jsem se začal zajímat také o výtvarné umění a na vysoké škole k tomu přibylo ještě amatérské divadlo. Aktuálně se věnuji výrobě rekvizit a kostýmů do divadla i filmů, výrobků ze dřeva, betonu a kůže. Vyrábím také výšivky a silikonové formy na míru.
Publikováno: 22. 03. 2019
August Verner
LUFREE-logo Creativity

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Záporné postavy musí být výrazné, často výraznější, než ty hlavní. August Verner je záporák toužící po pomstě. Tentokrát si vybral jako prostředí pro „souboj“ vesmírnou stanici. Je tedy jisté, že vše kolem něj musí být „sci-fi“.

LUFREE-logo Design

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Ve vesmírné stanici jsou všechny postavy sladěny do stejného stylu. August Verner, jako velitel celého projektu má sice uniformu, jako všichni ostatní, ale v odlišné barvě. Prvky na uniformě jsou pro něj společné s kapitánkou Elexií a vojáky Space soldiers, kterým velí. Kostým kapitánky Elexie byl navrhován jako první, a proto se stal výchozím bodem pro návrh všech ostatních uniforem.

Vzhledem k osudu, který Vernera stihl v prvním filmu, je jeho kostým doplněn o masku, která ho drží při životě. Tuto masku kompletně navrhl a vytvořil sám režisér filmu Robert Vrba. V režii LUFREE byla pouze jeho uniforma a ovladač na zápěstí, kterým může ovládat veškeré vybavení lodi včetně androidky Kitty.

Pro finální natáčení byla maska i kostým upraveny. Podrobnosti kostýmu budou zveřejněny po uvedení filmu.

Uniforma, stejně jako u Elexie a Space soldiers, vychází z klasického saka upraveného pro potřeby filmu. Límeček byl nahrazen koženkou v odpovídající barvě a doplněn zlatými brožemi. Ramena byla opatřena nárameníky se zlatými ostny, které vychází z kostýmu kapitánky Elexie. Nesmí chybět hodnost udávající nášivka na hrudi postavy (pochopitelně nejvyšší hodnost, tedy se 4 řádky).

LUFREE-logo Technology


Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

Pro výrobu ovladače na ruku byla zvolena výroba pomocí 3D tisk čirého PET-G bez povrchové úpravy. Uchycení na ruku zajišťují popruhy se suchým zipem.

LUFREE-logo Construction

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Čirý PET-G nebyl žádným způsobem povrchově upravován – prosvítání elektroniky skrz pouzdro bylo plánováno záměrně při designu ovladače s uniformou. Ovladač obsahuje inteligentní displej, který lze lehce naprogramovat na téměř libovolnou grafiku a funkci. Je napájen bateriově a obsahuje také modul pro nabíjení interní Li-ion baterie přes mikro USB, není tedy nutná výměna baterií. Elektronika je připravena na upgrade o radiový modul, takže v případě potřeby je možné v budoucnu ovladač použít i pro přímé ovládání dalších zařízení s radiovými moduly.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

Další příspěvky k přečtení

Aura – studentský film Izolace

Aura – studentský film Izolace

Při domlouvání spolupráce na filmu Izolace, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku, také padl dotaz, zda bych uměl vyrobit něco, co by reprezentovalo umělou inteligenci v únikovém modulu. Konkrétně se mělo jednat o světelnou rekvizitu, která by...

Sci-fi tablet – studentský film Izolace

Sci-fi tablet – studentský film Izolace

Při natáčení The Blaster II z produkce Founder movies jsme měli ve štábu mimo jiné mladé filmaře a studenty tohoto řemesla, kteří nám s natáčením pomáhali. Když se na mě pak Patrik Polák, který při natáčení kameru nepustil z ruky, obrátil s...

Zážeh

Zážeh

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí. Kostým bez nutnosti výroby by pro „zážehové techniky“, na jejichž kostýmu byl jediný prvek z naší produkce a to placka s logem NASA. Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II....