LUFREE-logo široké

August Verner

LUFREE-logo

Autor: Lubomír Friml

Odmala se věnuji elektrotechnice. Na střední škole jsem se začal zajímat také o výtvarné umění a na vysoké škole k tomu přibylo ještě amatérské divadlo. Aktuálně se věnuji výrobě rekvizit a kostýmů do divadla i filmů, výrobků ze dřeva, betonu a kůže. Vyrábím také výšivky a silikonové formy na míru.
Publikováno: 22. 03. 2019
August Verner
LUFREE-logo Creativity

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Záporné postavy musí být výrazné, často výraznější, než ty hlavní. August Verner je záporák toužící po pomstě. Tentokrát si vybral jako prostředí pro „souboj“ vesmírnou stanici. Je tedy jisté, že vše kolem něj musí být „sci-fi“.

LUFREE-logo Design

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Ve vesmírné stanici jsou všechny postavy sladěny do stejného stylu. August Verner, jako velitel celého projektu má sice uniformu, jako všichni ostatní, ale v odlišné barvě. Prvky na uniformě jsou pro něj společné s kapitánkou Elexií a vojáky Space soldiers, kterým velí. Kostým kapitánky Elexie byl navrhován jako první, a proto se stal výchozím bodem pro návrh všech ostatních uniforem.

Vzhledem k osudu, který Vernera stihl v prvním filmu, je jeho kostým doplněn o masku, která ho drží při životě. Tuto masku kompletně navrhl a vytvořil sám režisér filmu Robert Vrba. V režii LUFREE byla pouze jeho uniforma a ovladač na zápěstí, kterým může ovládat veškeré vybavení lodi včetně androidky Kitty.

Pro finální natáčení byla maska i kostým upraveny. Podrobnosti kostýmu budou zveřejněny po uvedení filmu.

Uniforma, stejně jako u Elexie a Space soldiers, vychází z klasického saka upraveného pro potřeby filmu. Límeček byl nahrazen koženkou v odpovídající barvě a doplněn zlatými brožemi. Ramena byla opatřena nárameníky se zlatými ostny, které vychází z kostýmu kapitánky Elexie. Nesmí chybět hodnost udávající nášivka na hrudi postavy (pochopitelně nejvyšší hodnost, tedy se 4 řádky).

LUFREE-logo Technology


Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

Pro výrobu ovladače na ruku byla zvolena výroba pomocí 3D tisk čirého PET-G bez povrchové úpravy. Uchycení na ruku zajišťují popruhy se suchým zipem.

LUFREE-logo Construction

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Čirý PET-G nebyl žádným způsobem povrchově upravován – prosvítání elektroniky skrz pouzdro bylo plánováno záměrně při designu ovladače s uniformou. Ovladač obsahuje inteligentní displej, který lze lehce naprogramovat na téměř libovolnou grafiku a funkci. Je napájen bateriově a obsahuje také modul pro nabíjení interní Li-ion baterie přes mikro USB, není tedy nutná výměna baterií. Elektronika je připravena na upgrade o radiový modul, takže v případě potřeby je možné v budoucnu ovladač použít i pro přímé ovládání dalších zařízení s radiovými moduly.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

Další příspěvky k přečtení

Premiéra Blaster II – The Second Blast

Premiéra Blaster II – The Second Blast

Johnnyho holku unesli! Už podruhý!! A tentokrát do vesmíru!!! Johnny Blaster musí nasednout do rakety a pokusit se zachránit nejen svoji těhotnou lásku, ale s ní i celou planetu Zemi! Jeho starý nepřítel má totiž ten nejďábelštější plán… Středometrážní 80´s sci-fi...

LUFREE na Maker Faire Brno 2023

LUFREE na Maker Faire Brno 2023

Po několika letech návštěv Maker Faire v Brně, ale třeba i Praze, Bratislavě nebo Vídni dozrál čas, abych se na ten brněnský přihlásil jako vystavovatel. Předchozí léta jsem se toho zdráhal, protože vždy bylo mou hlavní představou prezentovat prozatím asi největší...

Aura – studentský film Izolace

Aura – studentský film Izolace

Při domlouvání spolupráce na filmu Izolace, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku, také padl dotaz, zda bych uměl vyrobit něco, co by reprezentovalo umělou inteligenci v únikovém modulu. Konkrétně se mělo jednat o světelnou rekvizitu, která by...