August Verner

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Záporné postavy musí být výrazné, často výraznější, než ty hlavní. August Verner je záporák toužící po pomstě. Tentokrát si vybral jako prostředí pro „souboj“ vesmírnou stanici. Je tedy jisté, že vše kolem něj musí být „sci-fi“.

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Ve vesmírné stanici jsou všechny postavy sladěny do stejného stylu. August Verner, jako velitel celého projektu má sice uniformu, jako všichni ostatní, ale v odlišné barvě. Prvky na uniformě jsou pro něj společné s kapitánkou Elexií a vojáky Space soldiers, kterým velí. Kostým kapitánky Elexie byl navrhován jako první, a proto se stal výchozím bodem pro návrh všech ostatních uniforem.

Vzhledem k osudu, který Vernera stihl v prvním filmu, je jeho kostým doplněn o masku, která ho drží při životě. Tuto masku kompletně navrhl a vytvořil sám režisér filmu Robert Vrba. V režii LUFREE byla pouze jeho uniforma a ovladač na zápěstí, kterým může ovládat veškeré vybavení lodi včetně androidky Kitty.

Pro finální natáčení byla maska i kostým upraveny. Podrobnosti kostýmu budou zveřejněny po uvedení filmu.

Uniforma, stejně jako u Elexie a Space soldiers, vychází z klasického saka upraveného pro potřeby filmu. Límeček byl nahrazen koženkou v odpovídající barvě a doplněn zlatými brožemi. Ramena byla opatřena nárameníky se zlatými ostny, které vychází z kostýmu kapitánky Elexie. Nesmí chybět hodnost udávající nášivka na hrudi postavy (pochopitelně nejvyšší hodnost, tedy se 4 řádky).

Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

Pro výrobu ovladače na ruku byla zvolena výroba pomocí 3D tisk čirého PET-G bez povrchové úpravy. Uchycení na ruku zajišťují popruhy se suchým zipem.

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Čirý PET-G nebyl žádným způsobem povrchově upravován – prosvítání elektroniky skrz pouzdro bylo plánováno záměrně při designu ovladače s uniformou. Ovladač obsahuje inteligentní displej, který lze lehce naprogramovat na téměř libovolnou grafiku a funkci. Je napájen bateriově a obsahuje také modul pro nabíjení interní Li-ion baterie přes mikro USB, není tedy nutná výměna baterií. Elektronika je připravena na upgrade o radiový modul, takže v případě potřeby je možné v budoucnu ovladač použít i pro přímé ovládání dalších zařízení s radiovými moduly.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

The Blaster II

Posted in Kostýmy a rekvizity and tagged , , , , , , , , , , , , , .