Seiline

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Postava Seiline je holka Johnnyho Blastera, kterou, jako vždy, unese jeho úhlavní nepřítel August Verner. Jako oblečení v pozemských scénách byly zvoleny jednoduché, ale stylové šaty, které jsou produktem třetí strany. Stejně tak po únosu je ve vesmíru donucena obléknout si kostým z oblíbeného filmu Augusta Vernera. Opět tedy nebylo nutné šaty vytvářet, ale byly pořízeny jako hotový produkt.

Po únosu, který má jasný cíl, je ale kostým doplněn zařízením umístěným na těle herečky, které je kompletně z dílny LUFREE.

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Spodní část vesmírného kostýmu si vyžádal pouze menší úpravu velikosti tak, aby na herečce seděl, aniž by jí spadl. Naopak horní část kostýmu si vyžádala implementaci podpory… Tentokrát proto, aby „části herečky“ z kostýmu nevypadly. Stejně jako u ostatních ženských postav ve filmu byl kladen důraz na zvýraznění ženských předností.

Jak již bylo uvedeno, ve scénách v kosmické základně je kostým postavy doplněn o zařízení, které bylo interně pojmenováno jako „baby machine“. Rekvizita kombinuje plastové prvky vyrobené pomocí 3D tisku a kožený opasek s popruhy na ruce. V zařízení se také nachází několik prvků z čirého plastu, které jsou podsvícené pomocí LED.

Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

„Baby machine“ je kompletně produktem LUFREE. Jako technologie výroby byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik žlutou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm.

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Od začátku jsem plánoval, že „baby machine“ bude připojena hadičkami a dráty „mimo záběr“, proto nebylo třeba implementovat elektroniku přímo do zařízení. Ovládání zajišťuje univerzální driver, který je použit také pro řízení kyslíkové masky. Jádrem je Arduino napájené přes mikro USB pomocí nabíječky nebo power banky. Na zařízení pulzuje střídavě bílý panel a červené šipky.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

The Blaster II

Posted in Kostýmy a rekvizity and tagged , , , , , , , , , , , , , .