LUFREE-logo široké

Seiline

LUFREE-logo

Autor: Lubomír Friml

Odmala se věnuji elektrotechnice. Na střední škole jsem se začal zajímat také o výtvarné umění a na vysoké škole k tomu přibylo ještě amatérské divadlo. Aktuálně se věnuji výrobě rekvizit a kostýmů do divadla i filmů, výrobků ze dřeva, betonu a kůže. Vyrábím také výšivky a silikonové formy na míru.
Publikováno: 25. 03. 2019
Seiline
LUFREE-logo Creativity

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Postava Seiline je holka Johnnyho Blastera, kterou, jako vždy, unese jeho úhlavní nepřítel August Verner. Jako oblečení v pozemských scénách byly zvoleny jednoduché, ale stylové šaty, které jsou produktem třetí strany. Stejně tak po únosu je ve vesmíru donucena obléknout si kostým z oblíbeného filmu Augusta Vernera. Opět tedy nebylo nutné šaty vytvářet, ale byly pořízeny jako hotový produkt.

Po únosu, který má jasný cíl, je ale kostým doplněn zařízením umístěným na těle herečky, které je kompletně z dílny LUFREE.

LUFREE-logo Design

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

Spodní část vesmírného kostýmu si vyžádal pouze menší úpravu velikosti tak, aby na herečce seděl, aniž by jí spadl. Naopak horní část kostýmu si vyžádala implementaci podpory… Tentokrát proto, aby „části herečky“ z kostýmu nevypadly. Stejně jako u ostatních ženských postav ve filmu byl kladen důraz na zvýraznění ženských předností.

Jak již bylo uvedeno, ve scénách v kosmické základně je kostým postavy doplněn o zařízení, které bylo interně pojmenováno jako „baby machine“. Rekvizita kombinuje plastové prvky vyrobené pomocí 3D tisku a kožený opasek s popruhy na ruce. V zařízení se také nachází několik prvků z čirého plastu, které jsou podsvícené pomocí LED.

LUFREE-logo Technology

Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

„Baby machine“ je kompletně produktem LUFREE. Jako technologie výroby byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik žlutou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm.

LUFREE-logo Construction


Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Od začátku jsem plánoval, že „baby machine“ bude připojena hadičkami a dráty „mimo záběr“, proto nebylo třeba implementovat elektroniku přímo do zařízení. Ovládání zajišťuje univerzální driver, který je použit také pro řízení kyslíkové masky. Jádrem je Arduino napájené přes mikro USB pomocí nabíječky nebo power banky. Na zařízení pulzuje střídavě bílý panel a červené šipky.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

Další příspěvky k přečtení

Aura – studentský film Izolace

Aura – studentský film Izolace

Při domlouvání spolupráce na filmu Izolace, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku, také padl dotaz, zda bych uměl vyrobit něco, co by reprezentovalo umělou inteligenci v únikovém modulu. Konkrétně se mělo jednat o světelnou rekvizitu, která by...

Sci-fi tablet – studentský film Izolace

Sci-fi tablet – studentský film Izolace

Při natáčení The Blaster II z produkce Founder movies jsme měli ve štábu mimo jiné mladé filmaře a studenty tohoto řemesla, kteří nám s natáčením pomáhali. Když se na mě pak Patrik Polák, který při natáčení kameru nepustil z ruky, obrátil s...

Zážeh

Zážeh

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí. Kostým bez nutnosti výroby by pro „zážehové techniky“, na jejichž kostýmu byl jediný prvek z naší produkce a to placka s logem NASA. Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II....