Johnny Blaster

Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.

Při návrhu kostýmu a rekvizit je třeba vycházet z charakteru postavy a prostředí, ve kterém se film odehrává. Johnny Blaster je bývalý voják – drsňák, který svou minulost nechal za sebou a chce žít dál spokojeným životem se svou ženou Seiline. Film je zároveň parodií na sci-fi filmy z 80. let. Bylo tedy jasné, že pokud dojde k nějakému konfliktu, bude mít tu největší zbraň.

Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.

K charakteru postavy byla zvolena kožená pilotní bunda doplněná nášivkou s logem NASA. Jako kalhoty byly použity klasické světlé jeansy.

Pro scény v kosmické lodi byly přidány letecké brýle a kyslíková maska, která byla kompletně vyrobena LUFREE.

Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.

Nášivka

Z již hotové bundy byla pouze odstraněna zateplená podšívka z důvodu většího pohodlí herce při natáčení. Doplněna byla nášivkou NASA. Původně byla v plánu výroba nášivky vyšívané, nakonec vzhledem k jednoduchosti a vizuální jednotě byla zvolena technologie vypálení laserem do kůže. Nášivka je připevněna pomocí suchého zipu, takže v případě potřeby je velice snadné nahradit ji jiným motivem.

Zbraň

Jako zbraň pro postavu Johnnyho Blastera byl pro jednoduchost zvolen produkt třetí strany. Jedná se o dětskou „špuntovku“ s vhodným designem pro danou postavu a téma filmu. Pochopitelně bylo nutné naplánovat povrchovou úpravu tak, aby zbraň nepůsobila levným „plastovým“ dojmem. Pro povrchovou úpravu byl zvolen černý akrylový nástřik pro matnější vzhled a na detaily malířské akrylové barvy v několika odstínech.

Kyslíková maska

Jak již bylo uvedeno, kyslíková maska je kompletně produktem LUFREE. Jako technologie výroby byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom tvoří nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik černou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm.

Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.

Povrchová úprava zbraně

Pro dosažení matného vzhledu byl použit černý akrylový sprej. Nástřik byl realizován ve třech vrstvách. Pro finální „patinu“ byly použity malířské akrylové barvy v několika odstínech. Některé prvky zbraně byly také kompletně přebarveny.

Finální sestava kyslíkové masky

Jak již bylo uvedeno, kyslíkové masky byly vyrobeny pomocí 3D tisku s povrchovou úpravou pomocí tmelu a černé bary. Pro větší komfort nositele byla hrana masky opatřena gumovou hranou. Umístění na hlavu zajišťují popruhy z textilní gumy. Pochopitelně pro kyslíkové masky je nutný přívod kyslíku, který byl realizován pomocí třech hadiček. Další detail na kyslíkové masce tvoří dvoubarevná LED, která náhodně bliká.

Elektronika kyslíkové masky

Dvoubarevná LED umístěná na kyslíkových maskách je řízena univerzálním driverem, který je použit také pro řízení „baby machine“. Jádrem je Arduino napájené přes mikro USB pomocí nabíječky nebo power banky. Blikání je náhodné.

Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.

The Blaster II

Posted in Kostýmy a rekvizity and tagged , , , , , , , , , , , , , , .