Vybavení

Pro realizaci projektů, výrobu kulis, rekvizit a kostýmů je třeba mít patřičné vybavení. Kromě mechanického a elektrického nářadí mám k dispozici také několik specializovaných strojů.

Anycubic Photon

Pro tisk produktů s důrazem na kvalitu tisku a detaily je nezbytná DLP tiskárna. Anycubic Photon disponuje tiskovou kapacitou 115*65*155 mm a rozlišením 47 μm (XY) a 25 μm (Z).

3D tiskárna

Základem mechanické dílny je 3D tiskárna. Jedná se o „no name“ FDM tiskárnu, která prošla mým upgrade, při kterém došlo k výměně mechaniky os X a Z, nahrazení koncových spínačů, úpravě upevnění tiskové podložky, tisku krytů elektroniky, atd. Tisková kapacita je 190*190*170 mm.

LUFREE 3D printer

Z důvodu nutnosti tisknout větší objekty bez dělení na více částí jsem sestrojil tiskárnu kompletně dle vlastního návrhu. Tisková kapacita je 300*290*320 mm.

CNC fréza

Ve vybavení mechanické dílny nesmí chybět CNC fréza. Při výběru jsem volil kompromis mezi cenou a výkonem. Zvolená CNC fréza disponuje pracovní plochou 525*320 mm, z čehož obráběcí plocha je 380*250 mm a 50 mm ve vertikální ose.

Laserová gravírovačka

Součástí upgrade 3D tiskárny bylo také přidání možnosti vyměnit tiskovou hlavu za laser, který je kromě gravírování schopen také určité materiály řezat. Do budoucna plánuji pořízení výkonnějšího laseru, aby bylo možno gravírování i do kovu.

Airbrush

Pro povrchovou úpravu rekvizit a nástřik přes šablony mám k dispozici airbrush.

Šicí stroj

Vzhledem k širokému záběru produkce nesmí ve vybavení chybět šicí stroj.