RGB žárovka

Chytrá RGB žárovka

Prvním z produktů chytré domácnosti, na kterou se podíváme, je chytrá RGB žárovka. Musím přiznat, že se jedná o mou už druhou žárovku tohoto typu, bohužel ta první (nedoporučuji) po několika týdnech začala poblikávat, měnit barvy a někdy nešla ani zhasnout. Ta původní byla od jiného výrobce - z toho je vidět, že při nákupech v Číně je dobré mít doporučení. Žárovku jsem objednával z evropského skladu, takže byla doma během cca 10 dnů. Vybral jsem tu nejvýkonnější, tedy 10W.

RGB žárovka
RGB žárovka
RGB žárovka
RGB žárovka
RGB žárovka

Mobilní aplikace

Prvním krokem při zprovoznění žárovky je stáhnutí a nainstalování mobilní aplikace. Konkrétně se jedná o aplikaci Smart Life,  která se vám bude hodit také například pro chytré zásuvky. V aplikaci je opět nutné zaregistrovat si účet a pak je již možné využívat všech jejich funkcí. Aplikace je velice intuitivní a jednoduchá na ovládání.

Zprovoznění žárovky

Předpokládám, že to je všem jasné, ale pro úplnost - lampu, ve které budete mít chytrou RGB žárovku, necháte permanentně zapnutou. O zhasínání se stará samotná žárovka.

V aplikaci zvolte "+" pro přidání zařízení a následně vyberete typ zařízení. Žárovku zašroubujte do patice - měla by hned začít blikat. Dále stačí sledovat postup na vašem telefonu. Aplikace vyžaduje, abyste s telefonem byli při zprovozňování žárovky připojeni ke stejné Wi-Fi síti, kterou k provozu bude žárovka následně využívat. Další ovládání je již možné z jakékoliv sítě kdekoliv na světě.

Google Home

Pokud nechcete žárovku používat jen přes mobilní aplikaci Smart Life, můžete si účet nalinkovat do vaší chytré domácnosti v aplikaci Google Home. Stačí vybrat "Add", "Set up device" a vybrat možnost "Works with Google". Následně vyhledáte službu, kterou chcete nalinkovat, zadáte přístupové údaje k danému účtu a všechna zařízení z aplikace od třetí strany se vám objeví i ve vaší domácnosti.

Žárovka se objeví jako nezařazená a je třeba ji přiřadit do místnosti, ve které ji budete používat. To se hodí především pokud máte lampy například v obývacím pokoji i v ložnici a potřebujete je rozlišit. Pokud v těchto místnostech máte i samostatné hlasové asistenty, není třeba hlasovými povely specifikovat jakou lampu chcete ovládat, ale asistent bude vždy pracovat s lampou v místnosti, ve které pokyny dostává. Samozřejmě můžete z ložnice rozsvítit lampu v obývacím pokoji, ale musíte to při povelu specifikovat. Pochopitelně ovládání je možné i manuální přes aplikaci Google Home.

Posted in Chytrá domácnost and tagged , , , , , , , , , .